makromaszyny@gmail.com | +48 535 137 132

Myjki wysokociśnieniowe

Zimno wodna linia POSEIDON oraz gorąco wodna linia NEPTUN, to najwyższej jakości myjki, idealne do wykorzystania w budownictwie, rolnictwie, wypożyczalniach sprzętu i przemyśle spożywczym.
Nilfisk-ALTO dysponuje szerokim asortymentem myjek wysokociśnieniowych opracowanym w oparciu o 50 lat doświadczeń firmy na rynku. Urządzenia POSEJDON oraz NEPTUN to przemysłowa klasa myjek zimno i gorąco wodnych o bezkonkurencyjnej trwałości, wysokiej wydajności czyszczenia i optymalnej ergonomii do ciężkich prac i bardzo wielu zastosowań.

Myjki wysokociśnieniowe Nilfisk Alto

Bez względu na to czy użytkownik ma zamiar wykorzystywać jednostki zimnowodne klasy podstawowej czy też przemysłowe myjki gorącowodne, parametry techniczne każdej z maszyn pozwalają na uzyskanie dodatkowych korzyści zależnie od ich zastosowania. Różnorodne parametry techniczne naszych myjek ciśnieniowych sprawiają, że firma Nilfisk-ALTO jest wiodącym producentem i dostawcą sprzętu wysokociśnieniowego.

Nie musisz teraz wybierać pomiędzy mobilnością a wydajnością.
Linia myjek POSEIDON oraz NEPTUN gwarantuje skuteczność pracy w w każdych warunkach!


Szybkie serwisowanie i łatwość czyszczenia

Tak jak w przypadku każdego sprzętu mechanicznego, regularne przeglądy pozwalają przedłużać żywotność myjek ciśnieniowych. Tego typu przeglądy powinno się wykonywać w optymalnych warunkach, powinny być one przeprowadzane sprawnie i szybko. Kotły EcoPower można zdemontować w ciągu ok. 6 minut nawet w przypadku modeli profesjonalnych z wężownicą 48m. Dźwig obsługowy umożliwia jednej osobie wysunięcie i oczyszczenie wężownicy w krótkim czasie przy minimalnym wysiłku fizycznym. Czysta wężownica zachowa swoją wydajność i nadal będzie pozwalała obniżać koszty użytkowania urządzenia. Dostęp do poszczególnych części urządzenia jest ułatwiony dzięki zastosowaniu szybko demontowanej obudowy oraz łatwodostępnych elementów głównych. W ten sposób skraca się do minimum czas poświęcony na przegląd zaworów pompy, uszczelnień i innych części zużywających się.

Niezawodne i trwałe pompy

Większość stosowanych przez nas pomp to wzmocnione pompy krzywkowe wykonane z wysokiej jakości materiałów odpornych na korozję, takich jak np. mosiężna głowica pompy. Pompy tego typu zapewniają długą żywotność oraz łatwość przeglądu. Nasze pompy umożliwiają pracę podczas zasilania ich wodą morską oraz wodą o wysokiej temperaturze. Napędzane są one wydajnymi oraz bezobsługowymi silnikami z systemem start – stop.
Stosowane przez nas 4-biegunowe (1450 obr./min.) lub 2-biegunowe (2800 obr./min.) silniki chłodzone powietrzem są bardzo wydajnymi i bezobsługowymi jednostkami, które zapewniają redukcję strat energii podczas użytkowania. Silniki z wbudowanym automatycznym systemem Start&Stop, zarówno te z rozruchem natychmiastowym jak i opóźnionym, nie pracują podczas przerw w czyszczeniu – nie pobierają energii ani nie wytwarzają hałasu. Każdy z silników wyposażono w zabezpieczenie termiczne.

Ergonomiczne akcesoria

Tradycyjna duńska metoda projektowania polega na optymalizacji ergonomii oraz zapewnianiu łatwości użytkowania. Nie inaczej rzecz wygląda w przypadku sprzętu Nilfisk-ALTO. Pistolet Ergo 2000 wymaga niewielkiego nakładu siły fizycznej w celu jego uruchomienia, tym samym przyczyniając się do redukcji zmęczenia a nawet ryzyka odniesienia kontuzji. Myśl techniczna Nilfisk-ALTO nie skupia się wyłącznie na zapewnianiu oszczędności ale również na ochroniezdrowia i kondycji użytkowników.

Inteligentna kontrola serwisowa

Najwyższej klasy modele gorącowodne wyposażono w funkcję inteligentnej kontroli serwisowej (Intelligent Service Control), która stanowi formę systemu diagnostycznego wskazującego występowanie wszelkich anomalii wywołanych uszkodzeniem lub zużyciem, co umożliwia użytkownikowi podjęcie bezpośrednich działań lub skontaktowanie się z siecią serwisową. Natychmiastowa identyfikacja zagrożeń może przyczyniać się do zmniejszenia kosztów serwisowania oraz zmniejszenia ryzyka występowania postojów.

System sterowania aktywowany przepływem (FA)

Wiele spośród średniej i wysokiej klasy modeli zimno oraz gorącowodnych wyposażono w hydrauliczny system sterowania aktywowany przepływem (FA). Niniejsze rozwiązanie umożliwia pozostawienie głowicy pompy, węża i pistoletu w trybie gotowości w fazie dekompresji. W wyniku zastosowania tej technologii, użytkowanie węża oraz pistoletu staje się łatwiejsze i bezpieczniejsze. Ponowne uruchomienie maszyny jest delikatniejsze i nie powoduje nagłych odrzutów pistoletu lub lancy. Poza tym myjka ciśnieniowa jest zabezpieczone przed zmianami pracy silnika wywołanymi występowaniem przecieków na pompie, wężu czy pistolecie zapewniając w ten sposób jej dłuższą żywotność i niezawodność.

Kotły EcoPower o wysokiej wydajności

Kotły montowane w gorącowodnych myjkach wysokociśnieniowych, posiadają wbudowany ekonomiczny tryb pracy (EcoMode). Zamiast na wartość maksymalną, wystarczy nastawić termostat na wartość 60∞C. Zużycie paliwa zmniejsza się wówczas o 20%. Temperatura wody w sposób naturalny zostaje ograniczona tak, jak zużycie paliwa. Jest ona idealna do zastosowania w miejscach, gdzie nie ma potrzeby stosowania wysokich temperatur, np. podczas mycia samochodów.
Poziomy zabezpieczeń w naszych kotłach są wyjątkowe i występują na 4 poziomach:

    • Standardowy czujnik płomienia wykorzystywany w celu faktycznego wykrycia płomienia podczas wtryskiwania paliwa do komory mieszania.
    • Czujnik temperatury spalin, który odłącza system grzewczy zanim nastąpi uszkodzenie wężownicy w razie wystąpienia anomalii temperaturowych spalin, np. w przypadku gdy wężownica zostanie zanieczyszczona kamieniem kotłowym.
    • Czujnik przepływu, który zapewnia, że kocioł zostanie uruchomiony tylko wówczas, gdy wężownica została uprzednio zalana wodą.
    • Czujnik niskiego poziomu paliwa, który umożliwia włączenie kotła tylko wtedy, gdy w zbiorniku znajduje się paliwo, co zabezpiecza pompę paliwową przed uszkodzeniem.

Zadaj pytanie

Dziękujemy! Twoja Wiadomość została wysłana, skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to będzie możliwe.

Wystąpił błąd. Spróbuj ponownie za jakiś czas.

Wysyłanie wiadomości...